لامپ LED وویتک

 

همه چیز درباره لامپ LED وویتک

 

 

وویتک چیست؟

 

وویتک (لهستانی wojtek) (انگلیسی woytek) نام توله خرس کوچکی بود که در کوه های اطراف همدان زندگی می کرد و در سال ۱۹۴۲ توسط پسر بچه ای ایرانی به نیروهای لهستانی عازم اروپا فروخته شد. این خرس کوچولو در حمل مهمات و گلوله های توپ کمک می کرد به wojtek مشهور شد که به معنای جنگجوی دوست داشتنی” است. وویتک این خرس ایرانی به نمادی از سرسختی وقدرت و در عین حال دوست داشتنی بودن معروف شد و در شهرهای مختلف جهان مانند خارکف در اوکراین، ادینبورگ، لندن و اتاوا در کانادا برای او بنای یادبود برپا کردند.

 

 

 

چرا لامپ وویتک را انتخاب کنیم؟

 

لامپ هایی که به نام لامپ LED در بازارهای ایران و بعضا بین المللی در تیراژ و موارد وسیع عرضه می شوند در بسیاری از موارد تقلبی بوده یا فقط ظاهرا از فناوری LED استفاده می کنند. در حالی که هیچکدام از اهدافی را که فناوری LED فراهم می کند را به مشتری ارائه نمی دهند. شما خودروی لوکسی را در نظر بگیرید که به جای یک موتور پیشرفته از یک موتور قدیمی هندلی استفاده می کند! آیا شما چنین خودرویی را به صرف ظاهر مدرتش یک خودروی پیشرفته قلمداد می کنید؟ در مورد لامپ های LED نیز وضع به همین منوال است. سیر تحول از لامپ های رشته ای به سمت لامپ های فلوئورسنت و بعدتر فلوئورسنت فشرده CFL (کم مصرف) و اخیرا لامپ های LED بر پایه چهار اصل مهم بنا شده است:

  1. نور بیشتر
  2. مصرف برق کمتر
  3. تولید حرارت کمتر
  4. دوام بیشتر

چنانچه هر چهار مورد بالا تامین نشود شما به فناوری بهتری دست نیافته اید! به همین منظور حالا شما می توانید با کمی دقت به این چهار اصل اساسی از بین بی شمار برند و مدل در بازار بهترین و اقتصادی ترین مدل را انتخاب کنید.

میزان روشنایی لامپ LED وویتک

 

درانتخاب لامپ LED پارامتر نور افشانی یا میزان روشنایی بر اساس میزان برق مصرفی کمیت بسیار مهمی است که میزان کیفیت و نوع تکنولوژی به کار رفته را آشکار می کند. میزان روشنایی دقیق توسط ابزاری به نام لوکس مترتعیین می شود. اما به صورت غیر دقیق هم می توان به صورت چشمی و با کمی دقت میزان روشنایی را سنجید. حال که میزان روشنایی سنجیده شد باید دید این میزان روشنایی با مصرف چه مقدار انرژی الکتریکی ایجاد می شود؟

میزان برق مصرفی معمولا با ابزاری به نام وات متر یا با ابزار ساده تری به نام آمپرمتر (آمپر*ولت=وات) سنجیده می شود. بسیاری از کمپانی های تولید کننده لامپ های LED در تعیین و اعلام میزان برق مصرفی حقیقت را نمی گویند! و مقادیر غیرواقعی اعلام می کنند تا مشتری به خرید محصول آنها متمایل شود. در صورتی که یک مشتری تیزهوش به سادگی با مقایسه میزان گرم شدن دو نوع لامپ مختلف که دارای روشنایی تقریبا یکسان باشند و ظاهرا میزان برق مصرفی یکسانی دارند می تواند تعیین کند کدام یک از فناوری پیشرفته تری برخوردار است!

 

 

 

دوام لامپ LED

 

در مورد سنجیدن پارامتر دوام لامپ همیشه در نظر داشته باشید لامپ خنک تر دوام بهتری دارد، چون عمر اجزای الکترونیکی لامپ در دماهای بالاتر به شدت کاهش می یابد. از طرفی پارامترهای فیزیکی بدنه لامپ همانند شکستنی بودن احتمال نفوذ گرد و غبار آب و قطرات آب(مانند بکارگیری لامپ در سرویس های بهداشتی و حمام و استخر و فضای باز بیرون از منزل) یکی از مواردی است که باعث می شود تا همیر لامپ LED به شدت کاهش پیدا کند. بنابراین وجود یک بدنه قوی و محکم و غیرقابل نفوذ و ضد آب قطعا عمر بسیار بالایی را برای لامپ به ارمغان می آورد. با دانستن موارد فوق حالا شما می توانید به سادگی لامپ های موجود در بازار را دسته بندی کرده و کالای مناسب تری را خریداری کنید.

 

 

تکنولوژی لامپ LED وویتک چیست؟

 

فناوری منحصر به فرد درایورهای سوپر سرد جریکو که در لامپ وویتک به کار گرفته شده است باعث نورافشانی بسیار مناسب و با گرمای فوق العاده اندک این لامپ ها شده است. میزان روشنایی و گرمای لامپ های وویتک در جداول بعدی معرفی شده است. بدنه لامپ های وویتک ضد ضربه و نشکن می باشد و مانع از نفوذ آب و غبار و حشرات و … می شود که باعث شده است تا عمر بسیار بالایی را در فضای باز به ارمغان بیاورد. از نظر کیفیت و نفوذ ناپذیری این لامپ در رده تجهیزات ضد انفجار (EX) قرار می گیرد. در نمودارهای زیر میزان روشنایی و برق مصرفی و پخش نور به لحاظ فنی توضیح داده شده است.

 

جدول لامپ LED وویتک جریکو

 

 

طراحی های جدید لامپ LED جریکو در فروشگاه وب سایت جریکو قابل مشاهده می باشند.

 

 

خرید انلاین از فروشگاه جریکو

 

امروزه با توجه به گسترش فضای مجازی و راه‌اندازی هزاران سایت و فروشگاه اینترنتی، خرید اقلام مورد نیاز زندگی و ملزومات کاری بسیار آسان شده است. از طرفی انجام خرید اینترنتی به دلیل سادگی و سرعت در خرید بدون هزینۀ رفت‌وآمد و حمل وسایل خریداری شده، طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

به همین منظور فروشگاه اینترنتی جریکو (گرین برق) را جهت سفارش و خرید آسان مشتریان عزیز راه‌اندازی کردیم تا روند خرید کالا را برای شما مشتریان عزیز آسان تر کنیم. همچنین کاربران محترم جهت آشنایی بیشتر می‌توانند از طریق پیج اینستاگرام با ما در ارتباط باشند.

دیدگاه‌ها (۰)

*
*